Czy ładne CV to fanaberia?

By 5 czerwca 2018pliki, praca

Pewnego pięknego dnia trafiasz na świetną ofertę pracy – praca marzeń, w sam raz dla Ciebie. Na początek wymagają przesłania CV. Prościzna. Jedziemy. Odpalasz Worda, rach ciach i … zaczynają się schody. Masz problem z formatowaniem tekstu, kolumnami, akapitami, hiperłączami a w dodatku zdjęcie zaczyna wyjeżdżać z kadru…

Po kilku próbach wyrównania tekstu decydujesz się jednak zrezygnować z kolumn i wszystko umieszczasz jak na szkolnym wypracowaniu, jedno pod drugim  ze standardowymi kropkami jako wypunktowaniem zgodnie z zasadą „im mniej bajerów tym mniejsze ryzyko, że się coś zepsuje”.

Na koniec wyeksportowany pdf wygląda jak siedem nieszczęść, czcionki się posypały a zdjęcie straciło na jakości. Co zrobić?

Mocne CV to pierwszy krok do udanej rekrutacji. Jeszcze lepiej gdy oprócz rzetelnej zawartości będzie również estetyczne i niesztampowe. Jak wiadomo pierwsze wrażenie ma spory wpływ na dalszy przebieg Twojego procesu rekrutacji, a w tym przypadku na to czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

Po wyglądzie Twojego CV rekruter oceni czy starannie
przygotowałeś się do spotkania, czy umiesz się „sprzedać”
i czy zależy Ci na dobrym wizerunku Twojej osoby.

Dobrze wiesz, że pracodawcy otrzymują mnóstwo ofert i na pewno nie czytają wszystkich od deski do deski, ale z pewnością zapamiętają zgłoszenie szczególnie ładne (a także szczególnie brzydkie). W Twoim interesie jest więc to, aby CV zostało zapamiętane w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Dziś udostępniam Ci darmowy szablon CV, który możesz swobodnie edytować i uzupełniać własnymi danymi. Masz dwa formaty do wyboru:  plik .ai (edytowalny w Adobe Illustrator) lub .pptx (do edycji w microsoft Powerpoint). Z każdego z tych plików możesz wyeksportować uniwersalny plik pdf. Jeśli wolisz inny kolor niż niebieskie akcenty – zmień je! (możesz to zrobić w każdym z plików).

Pobierz darmowy szablon CV

Możesz go dowolnie zmieniać jak tylko Ci się podoba.

Pobierz szablon klikając w poniższy przycisk:

Kliknij i pobierz

W paczce .zip znajdziesz plik .ai (edytowalny w Adobe Illustrator)
oraz .pptx (do edycji w microsoft Powerpoint).

Szablon jest całkowicie darmowy, używaj go bez ograniczeń i zdobądź pracę marzeń!